Apteczka pierwszej pomocy to element, który w razie nagłego zachorowania, urazu, czy też innych przypadków spowodowanych wypadkiem powinien być dostępny w pobliżu. Wiele jest dostępnych apteczek pierwszej pomocy, dlatego też Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie przygotował dla Państwa film jak wygląda apteczka Ratownika Medycznego. Każdy apteczkę powinien przygotować według swoich indywidualnych potrzeb, ale powinna ona zawierać przynajmniej elementy zawarte w materiale. Zapraszamy do obejrzenia apteczki Ratownika Medycznego.


Udzielanie pierwszej pomocy to obowiązek Nas wszystkich. Przedstawiamy Państwu kolejny film, zrealizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Tym razem Ratownik Medyczny przedstawi zasady postępowania podczas resuscytacji osoby dorosłej, także z wykorzystaniem AED, pozycję bezpieczną, stabilizację kończyny za pomocą chusty trójkątnej oraz opatrywanie ran. Mamy nadzieję, że stworzony przez nas materiał przyczyni się do zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych jak również spowoduje, że każdy z Nas będzie mógł, co jakiś czas przypomnieć sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.


Coraz częściej na naszych drogach możemy spotkać uczestników ruchu drogowego korzystających z roweru. Również infrastruktura drogowa jest dostosowywana do bezpiecznego i przyjaznego uczestnictwa rowerzystów w tym ruchu. Wiemy, że wielokrotnie spotykacie się Państwo z trudnymi i niebezpiecznymi sytuacji w ruchu drogowym. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie widząc niepokojące statystyki wypadków z udziałem rowerzystów, przygotował materiał poświęcony bezpiecznemu poruszaniu się rowerem w ruchu drogowym. Mamy nadzieję, że materiał przyczyni się do powstrzymania niepokojących statyk, a być może do zmniejszenia tej liczby zdarzeń z udziałem rowerzystów.