Element dekoracyjny - Mazowieckie Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Modlinie

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie w dniach 09.08 oraz 10.08.2024 roku organizuje bezpłatne szkolenie dla osób ubiegających się o wydanie karty rowerowej, którzy nie są uczniami Szkoły Podstawowej.

Element dekoracyjny - L

Szanowni Klienci WORD w Warszawie, Instruktorzy, Kierownicy OSK.

Informujemy, iż w najbliższym czasie rozpoczniemy procedury mające na celu wyłonienie dostawcy nowych pojazdów egzaminacyjnych służących realizacji egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii B.

Dostawę nowych pojazdów planujemy zrealizować w dwóch turach. Wymianę pierwszej części przewidujemy na pierwszy kwartał 2025 roku natomiast drugiej części na pierwszy kwartał 2026 roku.

Do czasu zakończenia procesu wymiany floty pojazdów w procesie egzaminowania dostępne będą tak nowe jak i obecnie używane pojazdy egzaminacyjne. Będzie też możliwość, wyboru pojazdu, którym realizowany będzie Państwa egzamin.

Element dekoracyjny - L

Szanowni Klienci WORD w Warszawie, Instruktorzy, Kierownicy OSK.

Informujemy, od lipca 2024 egzamin praktyczny na kategorię C+E prawa jazdy może być realizowany w WORD w Warszawie przy użyciu ciągnika siodłowego z naczepą pojazdem zapewnionym przez osobę egzaminowaną.

Infrastruktura placu manewrowego w Miejscu Egzaminowania Odlewnicza dostosowana została do nowych wymagań egzaminacyjnych wynikających z zapisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 grudnia 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2019 r. poz. 2560), w zakresie warunków technicznych pojazdów egzaminacyjnych i pozwala obecnie na realizację egzaminów państwowych na kategorię C+E prawa jazdy przy użyciu ciągnika siodłowego z naczepą.

Zapraszamy

Element dekoracyjny - Mazowieckie Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Modlinie

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie w dniach 14.06 oraz 20.06.2024 roku organizuje bezpłatne szkolenie dla osób ubiegających się o wydanie karty rowerowej, którzy nie są uczniami Szkoły Podstawowej.

Element dekoracyjny - Mazowieckie Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Modlinie

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie w dniach 14.05 oraz 16.05.2024 roku organizuje bezpłatne szkolenie dla osób ubiegających się o wydanie karty rowerowej, którzy nie są uczniami Szkoły Podstawowej.

Element dekoracyjny - skan fałszywej wiadomości e-mail

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu dzisiejszym wpłynęły do WORD w Warszawie informacje o próbie wyłudzenia danych osobowych.

Informujemy, że informacje zawarte w tym mailu są nieprawdziwe.

WORD w Warszawie nie jest administratorem adresu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy nie klikać w dołączony link !!! Może to narazić Państwa na nieautoryzowany dostęp do Państwa danych osobowych.

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że sprawa została zgłoszona odpowiednim służbom.

Poniżej skan fałszywej wiadomości.

 

Skan fałszywej wiadomości e-mail  

Element dekoracyjny - Budynek siedziby WORD w Warszawie

Szanowni Państwo,

informujemy, że ze względów organizacyjnych Miejsce Egzaminowania Powstańców Śląskich 127A (Bemowo) będzie nieczynne w dniach 20-22 kwietnia 2024 roku (sobota - poniedziałek).

W tych dniach nie będą realizowane egzaminy na prawo jazdy oraz nie będą prowadzone zapisy na egzaminy.

Za wynikłe z tego powodu utrudnienia i niedogodności serdecznie przepraszamy.

Element dekoracyjny - Samochód na płycie poślizgowej Tor Modlin

Województwo Mazowieckie wraz z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego organizują kolejna edycję „Szkolenia profilaktycznego dla kierowców w wieku 18-24 lata, 25-54 lata oraz 55 i więcej” finansowaną w całości ze środków własnych. Wykonawcą projektu - wyłonionym w drodze przetargu - jest „Tor Modlin” Spółka z o.o. w Nowym Dworze Mazowieckim.

Szkolenie dla młodych, doświadczonych i najbardziej doświadczonych kierowców „Edycja 2024” to czwarta z rzędu inicjatywa mająca na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Pierwsza z nich miała miejsce w 2019 roku, kolejna w 2020 roku, trzecią była 3-letnia edycja szkoleń realizowana w latach 2021-2023, natomiast bieżąca planowana jest na kolejne 3lata, tj.: 2024, 2025 i 2026.

Osiągnięcie wyznaczonego celu jakim jest poprawa bezpieczeństwa odbywa się poprzez uświadomienie młodym kierowcom (18-24 lata) zagrożeń wynikających z podejmowania ryzykownych zachowań związanych z konsekwencjami doboru prędkości jazdy oraz możliwościami skutecznego hamowania.

Organizator zapewnia transport oraz wyżywienie.

Grupie doświadczonych i najbardziej doświadczonych kierowców zajęcia teoretyczne z psychologiem oraz praktyczne z Instruktorem Techniki jazdy pokazują zagrożenia wynikające z zachowań związanych z tzw. rutyną drogową, czy przychodzącymi z wiekiem ograniczeniami refleksu, skutecznej obserwacji oraz odporności na zmęczenie. Wszystkie grupy są też uświadamiane pod kątem wpływu na zachowania kierowców alkoholu i środków działających podobnie do alkoholu.

Warunkiem wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu – jest posiadanie prawa jazdy kategorii B oraz znajdowanie się w jednej ze wskazanych powyżej grup wiekowych.

W celu zapisu na szkolenie należy złożyć wypełnioną i podpisaną Kartę zgłoszeniową

Karty przyjmowane są osobiście w siedzibie WORD w Warszawie przy ulicy Odlewniczej 8 pok. 203 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00 lub mailowo pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nie realizujemy zapisów telefonicznych.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00 pod numerem tel. (22) 59 76 741

Szczegóły szkolenia i wszelkie niezbędne informacje znajdują się w Regulaminie.

Obecnie prowadzimy zapisy dla poniższych terminów:

  • Brak wolnych terminów.

W związku z wyczerpaniem się ilości miejsc na szkolenie na Torze Modlin WORD w Warszawie nie prowadzi zapisów na przedmiotowe szkolenie dla tej grupy.

Wyjazd autokaru z siedziby WORD przy ul. Odlewniczej 8 jest o godzinie 6.30.

Zajęcia na torze w Modlinie rozpoczynają się o godzinie 8.00, a kończą o 16.30.


Do pobrania:

Zaproszenie na spotkanie z OSK

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie pan Dariusz Marek Szczygielski zaprasza Kierowników Ośrodków Szkolenia Kierowców oraz instruktorów nauki jazdy prowadzących szkolenia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2 oraz A na spotkanie poświęcone przedstawieniu kwestii związanych z egzaminowaniem kandydatów na kierowców w wyżej wymienionym zakresie.

W szczególności zostaną omówione kwestie dotyczące prawidłowego stroju ochronnego oraz kryteriów oceny zadań egzaminacyjnych.

W spotkaniu weźmie udział zaproszony gość – pan Krzysztof Ozimkiewicz - uznany ekspert z zakresu strojów motocyklowych jak i samych motocykli.

Spotkanie odbędzie się w dniu 3 kwietnia 2024 roku o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej na III piętrze w siedzibie WORD w Warszawie przy ul. Odlewniczej 8. 

Element dekoracyjny - Kartka świąteczna

Szanowni Klienci,

w dniach 30.03.2024 (Sobota Wielkanocna) - 1.04.2024 (Poniedziałek Wielkanocny) WORD Warszawa będzie nieczynny, nie będą realizowane egzaminy na prawo jazdy oraz nie będą prowadzone zapisy na egzaminy.

Zdrowych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła i radości Świąt Wielkanocnych życzy Dyrekcja WORD w Warszawie.