Szanowni Państwo, Klienci WORD w Warszawie

W związku z coraz częstszymi zapytaniami o termin wymiany pojazdów egzaminacyjnych wykorzystywanych w procesie egzaminacyjnym dla kategorii B prawa jazdy informujemy, że wymiana samochodów osobowych planowana jest na 2020 rok.

Mając na uwadze komfort osób podchodzących do egzaminu praktycznego na kategorię B+E oraz B96 prawa jazdy, pod koniec pierwszego kwartału 2019 dostępny będzie nowy pojazd marki Citroën Jumpy Kombi, w wersji 1.5 BlueHDi 100 długość M w zestawie z przyczepą dotychczas użytkowaną.

Nadal do egzaminowania będzie dla Państwa dostępny obecnie używany pojazd FIAT Scudo, a o sposobie wyboru pojazdu na egzamin zostaną Państwo odpowiednio wcześniej poinformowani.

Szanowni Klienci,

informujemy, iż z przyczyn organizacyjnych pracy Miejsca Egzaminowania Odlewnicza (egzaminy w godzinach 600 - 2200) w dniach 7 oraz 14 grudnia 2018 usługa "jazdy próbnej" nie będzie realizowana.

Za utrudnienia przepraszamy

Szanowni Państwo,

informujemy, że ze względu na wydarzenia i imprezy masowe organizowane przez Automobilklub Polski w dniach 30 listopada - 1 grudnia 2018 (56 Rajd Barbórka), Miejsce Egzaminowania Powstańców Śląskich 127A (Bemowo) będzie nieczynne w dniu 30 listopada oraz 1 grudnia 2018. W tych dniach nie będą realizowane egzaminy na prawo jazdy oraz nie będą prowadzone zapisy na egzaminy.

Ponadto, w dniu 1 grudnia 2018r. Miejsca Egzaminowania Odlewnicza 8 oraz Radarowa 1 będą nieczynne. Nie będą realizowane egzaminy na prawo jazdy oraz nie będą prowadzone zapisy na egzaminy..

Za wynikłe z tego powodu utrudnienia i niedogodności serdecznie przepraszamy.

Przedstawiamy Państwu kolejne odcinki drugiej serii poradnika WORD dla osób przystępujących do egzaminu państwowego na prawo jazdy kategorii B. Odcinek poświęcony jest zadaniu "Przejazd przez torowisko". Egzaminatorzy WORD w Warszawie przybliżają zagadnienia związane z zasadami oraz kryteriami oceny poszczególnych zadań egzaminacyjnych. Nie zabrakło w nich też kilku porad od egzaminatorów, o których warto pamiętać aby wizyta w naszym ośrodku zakończyła się sukcesem. Mamy nadzieję, że materiały te przyczynią się do lepszego zrozumienia zasad obowiązujących podczas egzaminu a także do zredukowania stresu jaki towarzyszy osobom egzaminowanym. Zapraszamy do oglądania.

 

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, miłośników rowerów oraz wszystkich którzy chcą poprawić swoje bezpieczeństwo w ruchu drogowym do BEZPŁATNEGO korzystania z Mazowieckiego Centrum BRD.

W pierwszych dniach listopada 2018 r. zostało oddane do użytku „Mazowieckie Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Modlinie”. Jest to nowoczesny obiekt szkoleniowy w którym prowadzone są zajęcia teoretyczne oraz praktyczne pozwalające uzyskać niezbędną wiedzę i umiejętności do przyszłego samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym jako pieszy i rowerzysta.

Zajęcia teoretyczne prowadzone są w dużej, nowoczesnej sali wykładowej przy użyciu najnowocześniejszych technik multimedialnych. Zajęcia praktyczne odbywają się na specjalnie zaprojektowanym, symulującym rzeczywisty ruch drogowy „Miasteczku Ruchu Drogowego”. Obszar „Miasteczka” to blisko 800 m² jezdni, dróg rowerowych oraz chodników, gdzie możesz spotkać skrzyżowania o ruchu okrężnym, skrzyżowania równorzędne, skrzyżowania ze znakami ustalającymi pierwszeństwo przejazdu, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerów, przejazdy tramwajowe i kolejowe. Można tu także spotkać śluzy rowerowe, które za chwilę pojawią się w szerszym wydaniu na mazowieckich drogach. Nie sposób wymienić wszystkich elementów odzwierciedlających realność naszych dróg – to trzeba zobaczyć. Dla początkujących rowerzystów istnieje możliwość kształcenia swoich umiejętności panowania nad rowerem na tzw. „ósemce” oraz innych powierzchniach przeznaczonych do doskonalenia jazdy rowerem.

W „Mazowieckim Centrum BRD” prowadzone są również szkolenia dla nauczycieli „wychowania komunikacyjnego” pozwalające zdobyć uprawnienia do egzaminowania dzieci i młodzieży, którzy chcą uzyskać swoje „pierwsze prawo jazy”, tzn. kartę rowerową.

Korzystanie z infrastruktury „Mazowieckiego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Modlinie” oraz prowadzone na nim zajęcia odbywają się bezpłatnie.

Zgłoszenia, bądź pytania prosimy kierować na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź telefonicznie pod numer telefonu: (22) 59-76-765.

.