Element dekoracyjny - Budynek siedziby WORD w Warszawie

Szanowni Państwo,

informujemy, że ze względów organizacyjnych Miejsce Egzaminowania Powstańców Śląskich 127A (Bemowo) będzie nieczynne w dniach 20-22 kwietnia 2024 roku (sobota - poniedziałek).

W tych dniach nie będą realizowane egzaminy na prawo jazdy oraz nie będą prowadzone zapisy na egzaminy.

Za wynikłe z tego powodu utrudnienia i niedogodności serdecznie przepraszamy.

Element dekoracyjny - Samochód na płycie poślizgowej Tor Modlin

Województwo Mazowieckie wraz z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego organizują kolejna edycję „Szkolenia profilaktycznego dla kierowców w wieku 18-24 lata, 25-54 lata oraz 55 i więcej” finansowaną w całości ze środków własnych. Wykonawcą projektu - wyłonionym w drodze przetargu - jest „Tor Modlin” Spółka z o.o. w Nowym Dworze Mazowieckim.

Szkolenie dla młodych, doświadczonych i najbardziej doświadczonych kierowców „Edycja 2024” to czwarta z rzędu inicjatywa mająca na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Pierwsza z nich miała miejsce w 2019 roku, kolejna w 2020 roku, trzecią była 3-letnia edycja szkoleń realizowana w latach 2021-2023, natomiast bieżąca planowana jest na kolejne 3lata, tj.: 2024, 2025 i 2026.

Osiągnięcie wyznaczonego celu jakim jest poprawa bezpieczeństwa odbywa się poprzez uświadomienie młodym kierowcom (18-24 lata) zagrożeń wynikających z podejmowania ryzykownych zachowań związanych z konsekwencjami doboru prędkości jazdy oraz możliwościami skutecznego hamowania.

Organizator zapewnia transport oraz wyżywienie.

Grupie doświadczonych i najbardziej doświadczonych kierowców zajęcia teoretyczne z psychologiem oraz praktyczne z Instruktorem Techniki jazdy pokazują zagrożenia wynikające z zachowań związanych z tzw. rutyną drogową, czy przychodzącymi z wiekiem ograniczeniami refleksu, skutecznej obserwacji oraz odporności na zmęczenie. Wszystkie grupy są też uświadamiane pod kątem wpływu na zachowania kierowców alkoholu i środków działających podobnie do alkoholu.

Warunkiem wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu – jest posiadanie prawa jazdy kategorii B oraz znajdowanie się w jednej ze wskazanych powyżej grup wiekowych.

W celu zapisu na szkolenie należy złożyć wypełnioną i podpisaną Kartę zgłoszeniową

Karty przyjmowane są osobiście w siedzibie WORD w Warszawie przy ulicy Odlewniczej 8 pok. 203 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00 lub mailowo pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nie realizujemy zapisów telefonicznych.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00 pod numerem tel. (22) 59 76 741

Szczegóły szkolenia i wszelkie niezbędne informacje znajdują się w Regulaminie.

Obecnie prowadzimy zapisy dla poniższych terminów:

  •  10 maja 2024 r.
  • 10 czerwca 2024 r.
  • 24 czerwca 2024 r.l

W związku z wyczerpaniem się ilości miejsc na szkolenie na Torze Modlin dla grupy wiekowej 25-54 WORD w Warszawie nie prowadzi zapisów na przedmiotowe szkolenie dla tej grupy.

Wyjazd autokaru z siedziby WORD przy ul. Odlewniczej 8 jest o godzinie 6.30.

Zajęcia na torze w Modlinie rozpoczynają się o godzinie 8.00, a kończą o 16.30.


Do pobrania:

Zaproszenie na spotkanie z OSK

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie pan Dariusz Marek Szczygielski zaprasza Kierowników Ośrodków Szkolenia Kierowców oraz instruktorów nauki jazdy prowadzących szkolenia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2 oraz A na spotkanie poświęcone przedstawieniu kwestii związanych z egzaminowaniem kandydatów na kierowców w wyżej wymienionym zakresie.

W szczególności zostaną omówione kwestie dotyczące prawidłowego stroju ochronnego oraz kryteriów oceny zadań egzaminacyjnych.

W spotkaniu weźmie udział zaproszony gość – pan Krzysztof Ozimkiewicz - uznany ekspert z zakresu strojów motocyklowych jak i samych motocykli.

Spotkanie odbędzie się w dniu 3 kwietnia 2024 roku o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej na III piętrze w siedzibie WORD w Warszawie przy ul. Odlewniczej 8. 

Element dekoracyjny - Kartka świąteczna

Szanowni Klienci,

w dniach 30.03.2024 (Sobota Wielkanocna) - 1.04.2024 (Poniedziałek Wielkanocny) WORD Warszawa będzie nieczynny, nie będą realizowane egzaminy na prawo jazdy oraz nie będą prowadzone zapisy na egzaminy.

Zdrowych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła i radości Świąt Wielkanocnych życzy Dyrekcja WORD w Warszawie.

Element dekoracyjny - motocykl

Uprzejmie informujemy, że od dnia 3 kwietnia 2024 roku, działając w oparciu o § 17  ust. 2  rozporządzenia  ministra Infrastruktury z dnia 24 listopada 2023 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach (Dz. U. z 2023 r. poz. 2659) WORD w Warszawie wznawia przeprowadzanie egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii A, A1, A2 i AM.

Termin egzaminu będzie można ustalić od dnia 12 marca 2024 roku.

Serdecznie zapraszamy.

Element dekoracyjny - Budynek siedziby WORD w Warszawie

Szanowni Państwo,

informujemy, że ze względu na cykliczne wydarzenie masowe organizowane przez Automobilklub Polski (61 Rajd Barbórka 2023), Miejsce Egzaminowania Powstańców Śląskich 127A (Bemowo) będzie nieczynne w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2023 (czwartek - sobota). W tych dniach nie będą realizowane egzaminy na prawo jazdy oraz nie będą prowadzone zapisy na egzaminy.

Za wynikłe z tego powodu utrudnienia i niedogodności serdecznie przepraszamy.

Element dekoracyjny - motocykl

Szanowni klienci WORD w Warszawie mający wyznaczony termin egzaminu praktycznego w zakresie kategorii motocyklowych.

Ze względu na gwałtowne pogorszenie się warunków atmosferycznych wszystkie zaplanowanie na dzień dzisiejszy (18 listopada 2023) oraz na poniedziałek i wtorek (20-21 listopada 2023) egzaminy zostają odwołane.

Środki finansowe pozostaną w Państwa dyspozycji do wykorzystania na poczet nowego terminu egzaminu.

Element dekoracyjny - motocykl

Szanowni Państwo,

informujemy, że od dnia 22 listopada 2023 roku, działając w oparciu o § 17 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 czerwca 2019 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów  dokumentów  stosowanych w tych sprawach (Dz. U. z 2019 r. poz. 1206 ze zm.), z uwagi na zbliżający się okres zimowy uniemożliwiający bezpieczne prowadzenie egzaminów, WORD w Warszawie zawiesza do odwołania realizację egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii A, A1, A2 i AM.

Ostanie egzaminy praktyczne kategorii motocyklowych zaplanowane są na dzień 21 listopada 2023r.

Egzaminy teoretyczne w zakresie ww. kategorii realizowane będą bez zmian.

Egzaminowanie w ww. kategoriach zostanie wznowione, z chwilą ustania przyczyn zawieszenia egzaminów.

Element dekoracyjny - Budynek siedziby WORD w Warszawie

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniach 9 oraz 10 listopada 2023 roku (czwartek, piątek) WORD w Warszawie będzie nieczynny, nie będą realizowane egzaminy na prawo jazdy oraz nie będą prowadzone zapisy na egzaminy w żadnym z Miejsc Egzaminowania. Nie będzie też pracować administracja ośrodka. 

Dodatkowo za względów organizacyjnych w dniu 8 listopada 2023 roku Biuro Obsługi Klienta Miejsca Egzaminowania Odlewnicza pracować będzie w godzinach 600 -1400.

Element dekoracyjny - Budynek siedziby WORD w Warszawie

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniu 1 listopada 2023 roku (środa, Dzień Wszystkich Świętych) WORD w Warszawie będzie nieczynny, nie będą realizowane egzaminy na prawo jazdy oraz nie będą prowadzone zapisy na egzaminy w żadnym z Miejsc Egzaminowania. Nie będzie też pracować administracja ośrodka. 

Ze względów organizacyjnych w dniu 31 października 2023 roku Biuro Obsługi Klienta Miejsca Egzaminowania Odlewnicza pracować będzie w godzinach 600 -1400.