Szanowni Państwo,

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, nauczycieli oraz miłośników rowerów do bezpłatnego korzystania z infrastruktury Mazowieckiego Centrum BRD w Modlinie, gdzie z początkiem listopada 2018r. została oddana do użytku nowo wybudowana część szkoleniowo – administracyjna.

„Mazowieckie Centrum BRD w Modlinie” to nowoczesny obiekt szkoleniowy, wyposażony w najnowocześniejsze środki dydaktyczne, gdzie grupy zorganizowane oraz uczestnicy indywidualni mają możliwość zdobywania wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego, jak również umiejętności praktycznych jazdy rowerem.

Na terenie MC BRD znajduje się „miasteczko ruchu drogowego”, które symuluje rzeczywistość drogową z jaką każdy uczestnik ruchu drogowego spotyka się codziennie w realnych warunkach na drodze. Dlatego też zależy nam na tym, żeby rowerzyści oraz piesi jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego poruszali się w sposób odpowiedzialny, świadomy i nienarażający siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Infrastruktura „miasteczka” pozwala na przygotowanie pieszych oraz rowerzystów do samodzielnego poruszania się w ruchu drogowym w zgodzie z obowiązującymi zasadami tego ruchu.

Obszar „miasteczka” to blisko 800,00 m² jezdni, dróg rowerowych oraz chodników. Na jego terenie można spotkać skrzyżowania o ruchu okrężnym, skrzyżowania równorzędne, skrzyżowania ze znakami ustalającymi pierwszeństwo przejazdu, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerów, przejazdy tramwajowe i kolejowe, śluzy rowerowe oraz inne elementy odzwierciedlające realność naszych dróg. Dla początkujących rowerzystów istnieje możliwość kształcenia umiejętności panowania nad rowerem na tzw. „ósemce” oraz innych powierzchniach przeznaczonych do doskonalenia jazdy rowerem.

Dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych istnieje możliwość organizowania zajęć dydaktycznych pozwalających uzyskać lub utrwalić niezbędną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne do przyszłego samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym, jak również możliwość organizowania i przeprowadzania egzaminów na Kartę rowerową.

Dla uczniów szkół innych niż podstawowa, będą przeprowadzane zajęcia oraz egzaminy teoretyczne i praktyczne pozwalające uzyskać uprawnienia do kierowania rowerem.

W Mazowieckim Centrum BRD Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie organizuje również bezpłatne szkolenie dla nauczycieli „wychowania komunikacyjnego” z zakresu ruchu drogowego, którego ukończenie daje możliwość egzaminowania dzieci i młodzieży na Kartę rowerową.

Mazowieckie Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego położone jest przy ulicy Wiktora Thommee 1a w Modlinie (vis a vis Lotniska Modlin). Korzystanie z MC BRD, zgodnie z obowiązującym Regulaminem, jest bezpłatne tak dla grup zorganizowanych jak i uczestników indywidualnych.

Zgłoszenia dla grup zorganizowanych bądź pytania prosimy kierować na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub telefonicznie pod numerem telefonu: (22) 59-76-765.

Serdecznie zapraszamy grupy zorganizowane (przedszkola, szkoły i inne instytucje) do zgłaszania chęci korzystania z infrastruktury Mazowieckiego Centrum BRD w Modlinie.

Miasteczko ruchu drogowego, mieszczące się na terenie Mazowieckiego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, czynne jest codziennie, tj. od poniedziałku do niedzieli, od stycznia do grudnia* w godzinach:

  1. dla wszystkich chętnych:
    • kwiecień - październik godz. 8.00 – 20.00
    • listopad - marzec godz. 9.00 – 15.00
  2. planowane zajęcia dla grup zorganizowanych: poniedziałek – piątek godz. 9.00 – 15.00

Uwaga!

W związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii COVID -19 Miasteczko Ruchu Drogowego dostępne będzie po uprzednim umówieniu terminu z pracownikiem WORD.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem w czasie zajęć dla grup zorganizowanych korzystanie z infrastruktury Mazowieckiego Centrum BRD w Modlinie dla osób indywidualnych jest wstrzymane.

*W okresie jesienno-zimowym, Miasteczko Ruchu Drogowego będzie czynne tylko w przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych, tzn. umożliwiających bezpieczne korzystanie z niego.


Odnośnik do artykułu Kontakt z Wydziałem SzkoleńKontakt z Wydziałem Szkoleń


Do pobrania: