Szanowni Państwo,

informujemy, że z powodu prac konserwacyjnych Miasteczko Ruchu Drogowego w Modlinie będzie niedostępne do dnia 31 października 2018.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy

Coraz częściej na naszych drogach możemy spotkać uczestników ruchu drogowego korzystających z roweru. Również infrastruktura drogowa jest dostosowywana do bezpiecznego i przyjaznego uczestnictwa rowerzystów w tym ruchu. Wiemy, że wielokrotnie spotykacie się Państwo z trudnymi i niebezpiecznymi sytuacji w ruchu drogowym. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie widząc niepokojące statystyki wypadków z udziałem rowerzystów, przygotował materiał poświęcony bezpiecznemu poruszaniu się rowerem w ruchu drogowym. Mamy nadzieję, że materiał przyczyni się do powstrzymania niepokojących statyk, a być może do zmniejszenia tej liczby zdarzeń z udziałem rowerzystów.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym

- Jeżeli zauważymy kogoś w niebezpieczeństwie, kogoś kto potrzebuje naszej pomocy, mamy obowiązek, moralny i prawny, udzielić takiej osobie pierwszej pomocy. To pierwsze słowa w filmie edukacyjnym, przygotowanym przez WORD w Warszawie. Przedstawiamy w nim zasady postępowania podczas resuscytacji osoby dorosłej, także z wykorzystaniem AED, pozycję bezpieczną, stabilizację kończyny za pomocą chusty trójkątnej oraz opatrywanie ran. Szczegółowo punkt po punkcie prezentujemy jak ta pierwsza pomoc powinna wyglądać.

W kolejnym materiale dowiedzieć się można jak powinna wyglądać, co powinna zawierać, użyteczna apteczka pierwszej pomocy.

Zapraszamy do zapoznania się przedstawionymi materiałami, poświęćcie Państwo kilka chwil, aby przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

Szanowni Państwo,

informujemy, że z powodu prac konserwacyjnych Miasteczko Ruchu Drogowego w Modlinie będzie niedostępne do dnia 15 października 2018.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy

Egzaminatorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie już kolejny rok odwiedzają szkoły i przedszkola, by uczyć najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się na drogach. Podczas spotkań rozdają dzieciom odblaski a nawet lampki czy kaski rowerowe

slalom_rowerowy

Uczniowie szkoły podstawowej nr 29 podczas zajęć o bezpieczeństwie rowerzystów. Fot. brd24.pl

– Jest lampka rowerowa na baterię i kamizelka odblaskowa! – cieszyli się uczniowie SP nr 29 im. Giuseppe Garibaldiego w Warszawie, odbierając pakiety odblasków, które egzaminatorzy WORD Warszawa wraz z samorządowcami, policją i ratownikami medycznymi wręczali im podczas szkolnego panelu o bezpieczeństwie. W pakietach dla uczniów znalazły się też kolorowe kaski rowerowe, które od razu były przez dzieci wyjmowane z pudełek i przymierzane.