Element dekoracyjny - Samochód na płycie poślizgowej Tor Modlin

Województwo Mazowieckie wraz z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego organizują kolejna edycję „Szkolenia profilaktycznego dla kierowców w wieku 18-24 lata, 25-54 lata oraz 55 i więcej” finansowaną w całości ze środków własnych. Wykonawcą projektu - wyłonionym w drodze przetargu - jest „Tor Modlin” Spółka z o.o. w Nowym Dworze Mazowieckim.

Szkolenie dla młodych, doświadczonych i najbardziej doświadczonych kierowców „Edycja 2024” to czwarta z rzędu inicjatywa mająca na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Pierwsza z nich miała miejsce w 2019 roku, kolejna w 2020 roku, trzecią była 3-letnia edycja szkoleń realizowana w latach 2021-2023, natomiast bieżąca planowana jest na kolejne 3lata, tj.: 2024, 2025 i 2026.

Osiągnięcie wyznaczonego celu jakim jest poprawa bezpieczeństwa odbywa się poprzez uświadomienie młodym kierowcom (18-24 lata) zagrożeń wynikających z podejmowania ryzykownych zachowań związanych z konsekwencjami doboru prędkości jazdy oraz możliwościami skutecznego hamowania.

Organizator zapewnia transport oraz wyżywienie.

Grupie doświadczonych i najbardziej doświadczonych kierowców zajęcia teoretyczne z psychologiem oraz praktyczne z Instruktorem Techniki jazdy pokazują zagrożenia wynikające z zachowań związanych z tzw. rutyną drogową, czy przychodzącymi z wiekiem ograniczeniami refleksu, skutecznej obserwacji oraz odporności na zmęczenie. Wszystkie grupy są też uświadamiane pod kątem wpływu na zachowania kierowców alkoholu i środków działających podobnie do alkoholu.

Warunkiem wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu – jest posiadanie prawa jazdy kategorii B oraz znajdowanie się w jednej ze wskazanych powyżej grup wiekowych.

W celu zapisu na szkolenie należy złożyć wypełnioną i podpisaną Kartę zgłoszeniową

Karty przyjmowane są osobiście w siedzibie WORD w Warszawie przy ulicy Odlewniczej 8 pok. 203 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00 lub mailowo pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nie realizujemy zapisów telefonicznych.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00 pod numerem tel. (22) 59 76 741

Szczegóły szkolenia i wszelkie niezbędne informacje znajdują się w Regulaminie.

Obecnie prowadzimy zapisy dla poniższych terminów:

  • Brak wolnych terminów.

W związku z wyczerpaniem się ilości miejsc na szkolenie na Torze Modlin WORD w Warszawie nie prowadzi zapisów na przedmiotowe szkolenie dla tej grupy.

Wyjazd autokaru z siedziby WORD przy ul. Odlewniczej 8 jest o godzinie 6.30.

Zajęcia na torze w Modlinie rozpoczynają się o godzinie 8.00, a kończą o 16.30.


Do pobrania: